TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ GRUBUNUN FELSEFE SİSTEMİ

KURUMSAL FELSEFE
  • İnsan odaklı yönetim
KURUMSAL POLİTİKA
  • Toyo Mürekkep Grubu olarak, dünya çapında yaşamın ve kültürün zenginleştirilmesinde katkıda bulunan bir şirket olmak için çaba göstermekteyiz.
  • Dünya çapında insanların refah ve kültürüne katkıda bulunmak.
  • Yeni çağ için, yaşam tarzı değeri yaratmak.
  • ileri teknoloji, kaliteli ürünler ve hizmet sunmak.
YOL GÖSTERİCİ İLKELER
  • Müşteri güvenini ve memnuniyetini arttıran bilgi üretmek
  • Çalışanların kişisel hedeflerini gerçekleştirebileceği ortamı hazırlamak.
  • Toplum ve çevre ile uyum içinde sorumlu bir kurum çalışanı olarak hareket etmek.
  • Hissedarların haklarına saygı göstermek, hissedar değerini arttırmak ve şirketin toplam değerini geliştirmek.
For a Vibrant World
Untitled Document

Ambalaj Sektöründe EB ve Düşük Enerji Kürlenmeli UV Mürekkeplerin Kullanımı

2018-07-19 14:40:09

BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ambalaj Sektöründe EB ve Düşük Enerji Kürlenmeli UV Mürekkeplerin Kullanımı

Son dönemlerde çevresel faktörlerin önem kazanması, enerji verimliliği ve kullanıcı dostu olması nedeni ile düşük enerji kürlenmeli UV ürünler ve EB kürlenmeli ürünlere olan ilgi artmakta kullanımları yaygınlaşmaktadır.

 

Rukiye Kiter, Toyo Matbaa Mürekkepleri, Ar-Ge & Teknik Destek Müdürü- Ofset & Metal Ambalaj Mürekkepleri

2016 yılında, ofset baskı sistemleri için geliştirilen LED UV ve H UV ürünlerin satışı Japonya ve diğer ülkelerde artış göstermiştir.  Özellikle, Amerika ve Avrupa ülkelerinde düşük enerji kürlenmeli UV mürekkeplere talep oldukça fazladır.

Ambalaj ve ticari baskı pazarının büyümesi, farklı özellikteki ambalaj malzemelerinin kullanımı, UV mürekkeplerin üstün dayanım performansları ve maliyet avanntajları ile UV pazarı büyümeye devam etmektedir.

Avrupa’da olduğu gibi Asya’da da ambalaj pazarındaki büyüme özellikle gıda ve ilaç ambalaj sanayinin büyümesine paralel olmuştur.

drupa fuarında lansmanı yapılan, gıda ambalajlarında kullanıma uygun yeni EB flekso serisinin yanında EB ofset mürekkep serilerine talepler artmaktadır. Makine üreticilerinin, baskı sistemlerini EB veya LED UV kürlenmeli ürünlerin kullanılabileceği şekilde tasarlamaları EB ve düşük enerji kürlenmeli UV ürünlerin daha da yaygınlaşacağının göstergesidir. EB ve düşük enerji kürlenmeli UV sistemlerin çevre ve insan sağlığına duyarlı olmaları da yasal yaptırımlar çerçevesinde tercih edilirliğini artırmaktadır. Solvent içermemeleri, kokusuz olmaları, uçucu organik bileşikler (VOC) içermemeleri, metal kurutucu ihtiyacı olmaması ve solvent geri kazanım sistemlerine ihtiyaç olmaması nedenleri ile daha temiz ve sağlıklı bir ortamda çalışılmasına katkı sağlamaktadır.

LED UV sistemler daha düşük enerji seviyelerinde kürlenerek enerji verimliliği sağlamaktadır. Günümüzde baskı endüstrisi sıkı çevre düzenlemeleri ve yasal yaptırımlara tabidir. Bundan dolayı da EB ve UV teknolojilerin yaygınlaşıp, artacağı öngörülmektedir.

Konvansiyonel UV sistemler ile karşılaştırıldığında LED UV sistemlerin en büyük avantajı; baskı esnasında daha düşük ısı açığa çıkması ve enerji verimliliğidir. LED lambalarda kullanılan diotlar, konvansiyonel sistemlerde kullanılan lambalara göre daha düşük ozon salınımı ve daha düşük ısı açığa çıkmasını sağlar. Bundan dolayı LED sistemler için ozon filtrasyon sistemlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca konvansiyonel sistemlerde kullanılan lambaların dörtte biri oranında lamba ile sistem çalışabilir. Bahsedilen bu avantajlar matbaalar için sistemlerin daha ekonomik olarak kurulabilmesine olanak sağlarken, düşük enerji tüketimi ile sistemin sürdürülebilirliğine imkan tanımaktadır.

Düşük enerji kürlenmeli UV sistemlerin toplam UV pazarının %5’i olduğu öngörülmektedir. Pazardaki büyüme trendinin hızlanması için TOYO INK, yeni ürünler geliştirmeye devam etmektedir.

2016 Eylül ayında düşük enerji kürlenmeli iki yeni ürünün tanıtımı yapılarak Japonya’da satışına başlanmıştır. FLASH DRY LED EX, LED UV sistemler için geliştirilen ürün serisi olup FLASH DRY LPC EX Serisi düşük ozon salınımlı UV lambalara sahip makinalar için geliştirilmiştir. Konvansiyonel UV mürekkeplere göre her iki ürün serisi de genişletilmiş renk gamutu, yüksek transparanlık ve yüksek parlaklık gibi üstün özelliklere sahiptir. Bu özellikler TOYO INK tarafından geliştirilen özel pigmentler ve üretim teknolojileri ile sağlanmaktadır. Ayrıca polimer yapılarının geliştirilmesi ile mürekkep/su dengesinin iyileştirilmesi, mükemmel viskoelatik özellikler, baskı performansı ve yüzey özellikleri elde edilmiştir.

TOYO INK, büyüyen UV pazarında, özellikle düşük enerji UV ürünlerdeki üstün performansı ile öne çıkmaktadır. Gelişen pazarın ihtiyaçlarını karşılamak ve yeni ürünler geliştirmek için yatırımların sürdürmektedir. Japonya merkez olmak üzere  Belçika ve Türkiye’deki fabrikalarında araştırma-geliştirme çalışmaları ile pazarı büyüten ve geliştiren faaliyetlerini sürdürmeyi hedeflemektedir.

DİĞER HABERLER