TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ GRUBUNUN FELSEFE SİSTEMİ

KURUMSAL FELSEFE
  • İnsan odaklı yönetim
KURUMSAL POLİTİKA
  • Toyo Mürekkep Grubu olarak, dünya çapında yaşamın ve kültürün zenginleştirilmesinde katkıda bulunan bir şirket olmak için çaba göstermekteyiz.
  • Dünya çapında insanların refah ve kültürüne katkıda bulunmak.
  • Yeni çağ için, yaşam tarzı değeri yaratmak.
  • ileri teknoloji, kaliteli ürünler ve hizmet sunmak.
YOL GÖSTERİCİ İLKELER
  • Müşteri güvenini ve memnuniyetini arttıran bilgi üretmek
  • Çalışanların kişisel hedeflerini gerçekleştirebileceği ortamı hazırlamak.
  • Toplum ve çevre ile uyum içinde sorumlu bir kurum çalışanı olarak hareket etmek.
  • Hissedarların haklarına saygı göstermek, hissedar değerini arttırmak ve şirketin toplam değerini geliştirmek.
For a Vibrant World
Untitled Document

Toyo Matbaa Mürekkepleri olarak; 2017 satışımız tonaj bazında bir önceki seneye göre yaklaşık olarak %130 arttı!

2018-07-19 14:40:14

BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Toyo Matbaa Mürekkepleri olarak; 2017 satışımız tonaj bazında bir önceki seneye göre yaklaşık olarak %130 arttı!

Toyo Ink Group, dünyanın en büyük ilk üç mürekkep üreticisi arasında ve faaliyetlerinin %85-90’lık kısmını Japonya ve Asya bölgesinde gerçekleştirmektedir. Dünya üzerinde 24 ülkede yaklaşık 80 şirket ile faaliyet gösteren grubumuz 8.000 ‘in üzerinde çalışan sayısı ile lider üreticiler arasındadır.

 Toyo Ink Group, Türkiye’de yatırım kararı alırken Avrupa, Rusya, Afrika ve Orta Doğu bölgesinde büyümeyi hedeflemektedir. Bu sebeple Türkiye bu bölgeler için bir üretim üssü olarak düşünülmüştür. Toyo Matbaa Mürekkepleri stratejik plan dönemi kararlarına paralel olarak üretim yatırımlarına hızla devam ederken, yukarıda belirttiğim bölgelerde faaliyetleri ve satışları artırmak amaçlı insan kaynağına’da yatırım yapmaktadır. 2016 yılının ikinci yarısı ve 2017 yılı, ihracat ekibinin genişlemesi, fuar katılımları ve satış kanallarının oluşturulması çalışmaları ile geçmiştir. Bu dönemde İhracat ekibimize konusunda uzman 5 arkadaşımız katılmıştır.

 Bu arkadaşlarımız mürekkep ve baskı teknolojileri konuşanda Toyo Ink standartlarında çözümler sunarken, sorumlu oldukları ülkeler ve bu ülkelere ait regülasyonları da inceleyerek iş ortaklarımıza en doğru çözümler ile ulaşmaktadırlar. İş ortaklarımıza yerinde çözüm sunan uzmanlarımızın yanı sıra Müşteri Hizmetleri Departmanımız içinde görevli olan ve sadece ihracat operasyonları ile ilgilenen 2 kişilik operasyon sorumlumuz bulunmaktadır. Bu organizasyonun amacı müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin tam zamanında, eksik teslim edilmesi ve iletişimin kusursuz olmasıdır.

 Yaptığımız bu yatırımlar ve özverili çalışma sonucunda TOYO Matbaa mürekkepleri A.Ş olarak 2017 satışımız tonaj bazında bir önceki seneye göre yaklaşık olarak %130 artmıştır. 2018 senesi için de %30-40 oranlarında bir artış hedefimiz bulunmaktadır.

 Toyo Matbaa Mürekkepleri olarak sorumluluk alanımızdaki bölgeler; Orta doğu, Kuzey/Batı ve Doğu Afrika, Balkanlar, Rusya , Doğu ve  Batı Avrupa’ dır. Bu bölgelerdeki faaliyetlerimizi ve etkinliğimizi hızla artırmaktayız.

Hali hazırda yeni satış kanalları yapılanması ile birçok ülkelerde, bir veya birden fazla sektörde, satış ve/veya pazarlama faaliyetlerimiz devam etmektedir. bunlar; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Pakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Irak, Iran, Lübnan, Ürdün, Israil, Batik ülkeleri, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Mısır, Tunus, Sudan, Pakistan ve Mısır, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika’dır.

 Ar&Ge merkezimiz farklı ülkelerden gelen farklı ürün özellikleri için yoğun olarak bizleri destekleyerek müşteri tatmininin artışında büyük rol oynamaktadır. Bunlara örnek olarak Rusya için yeni geliştirdiğimiz solvent bazlı likit ürünlerimizi gösterebilirim.

 2018 yılındaki büyümeyi planladığımız ülkeler; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Baltık ülkeleri, Romanya, Yunanistan, Iran, Tunus, Fas ve Nijerya ve Kenya olarak belirlenmiştir bu kapsamda 2018 yılı içerisinde bayilerimiz ve/veya direkt Toyo Ink olarak çeşitli pazarlama aksiyonları ve gerekli görülmesi halinde de çeşitli yatırımların yapılması göz önünde bulundurulmaktadır.

 Sektörel  bazda da 2018 yılında Solvent bazlı likid ürünleri, Metal ürünler mürekkep ve lakları ile laminasyon tutkallarının satışının hem bölgesel hem de tonaj olarak arttırılması hedeflerimiz arasındadır.

 Pazarlama faaliyetleri kapsamında da yeni oluşan ve güçlenen bayi ağımızın motivasyonu ve yeni ürünlerimizin tanıtımı amacı ile Nisan ayında yaklaşık 13 ülkeden katılımın olacağı bir bayi toplantısı planlamaktayız.

 Şunu açıklıkla söyleye bilirim ki Toyo Ink kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile Japonya, Asya, ve Amerika Bölgesindeki başarısına benzer bir başarıyı bölgemizde de göstererek iş ortaklarına ve sektöre değer katmaya devam edecektir.

DİĞER HABERLER