TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ GRUBUNUN FELSEFE SİSTEMİ

KURUMSAL FELSEFE
  • İnsan odaklı yönetim
KURUMSAL POLİTİKA
  • Toyo Mürekkep Grubu olarak, dünya çapında yaşamın ve kültürün zenginleştirilmesinde katkıda bulunan bir şirket olmak için çaba göstermekteyiz.
  • Dünya çapında insanların refah ve kültürüne katkıda bulunmak.
  • Yeni çağ için, yaşam tarzı değeri yaratmak.
  • ileri teknoloji, kaliteli ürünler ve hizmet sunmak.
YOL GÖSTERİCİ İLKELER
  • Müşteri güvenini ve memnuniyetini arttıran bilgi üretmek
  • Çalışanların kişisel hedeflerini gerçekleştirebileceği ortamı hazırlamak.
  • Toplum ve çevre ile uyum içinde sorumlu bir kurum çalışanı olarak hareket etmek.
  • Hissedarların haklarına saygı göstermek, hissedar değerini arttırmak ve şirketin toplam değerini geliştirmek.
For a Vibrant World
Untitled Document

Japon Büyükelçisi Akio MİYAJİMA ve T.C. Bilim, Sanayi veTeknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Toyo Ink’i Ziyaret Etti.

2018-02-09 14:38:07

BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Japon Büyükelçisi Akio MİYAJİMA ve T.C. Bilim, Sanayi veTeknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Toyo Ink’i Ziyaret Etti.

Japon Büyükelçisi Akio MİYAJİMA, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve beraberindeki heyet Türkiye’nin ilk Mürekkep Ar-Ge Mekrezine sahip olan TOYO Matbaa Mürekkepleri’ni ziyaret etti.

TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup BENLİ ve Yönetim Kurulu Başkanı Koji WADA tarafından ağırlanan Sayın Akio MIYAJIMA ve Sayın Faruk ÖZLÜ’ye,Ar-Ge Merkezi, gelecek dönem çalışmaları ve MOSB’de bulunan 62.000 m2 ‘lik yeni yatırım hakkında kendilerine ve beraberindeki heyete bilgi verildi.

Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge merkezinde incelemelerde bulunan Sayın Faruk ÖZLÜ, TOYO Matbaa Mürekkepleri Sheet-Fed Ofset Mürrekkepler Ar-Ge Müdürü Rukiye KİTER’den ve Likit Mürekkepler Ar-Ge Müdürü Yuichi SATO’dan devam eden ve gelecek çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Türkiye'de özel sektörün Ar-Ge yapmasını istediklerini, bu maksatla şirketlerin araştırma geliştirme merkezleri kurmalarını teşvik edip desteklediklerini anlatan Özlü, "Bugüne kadar ki çabalarımızla yaklaşık 800 Ar-Ge merkezi açtık. Bunların büyük bir kısmı 2017 içerisinde. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu yılın ilk 6 ayı içerisinde araştırma geliştirme merkezi sayısını bine tamamlayacağız. Türkiye'de toplam bin Ar-Ge merkezimiz olacak. Yine sene içerisinde bu merkezlerin niteliklerinin yükseltilmesi konusunda bir çalışma yürütüyoruz. Bunu hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi ve üretim alanını ziyareti sonrası toplantıya geçen Sayın Faruk ÖZLÜ ve beraberindeki heyet toplantı sonrası fabrikadan ayrıldılar.

Toyo Matbaa Mürekkepleri Hakkında

Dünyanın en büyük üç mürekkep üreticisi arasında bulunan  Japonya Merkezli Toyo Ink Gruop’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri, Manisa’daki fabrikasında ambalaj ve basım sektörlerine yönelik 5 farklı kategoride üretim gerçekleştiriyor. Türkiye genelinde 36 bayisi ve dört farklı şehirde satış ofisi bulunuyor. Sektörünün lider şirketleri arasında sıralanan Toyo Matbaa Mürekkepleri; Gazete ve Magazin Mürekkepleri (Veb Ofset Mürekkepleri), Tabaka Ofset Mürekkepleri (Sheet-Fed Mürekkepleri), Serigrafi Mürekkepleri, Flekso ve Rotogravür Mürekkepleri (Likit Mürekkepler), Metal Ambalaj Sistemleri kategorisinde üretim yapan tek şirket konumundadır. Üretimin yanında Laminasyon Tutkalları, Inkjet ( Dijital Mürekkepler), Masterbatch gibi ürün gruplarının da satışını gerçekleştiriyor.

Toyo Matbaa Mürekkepleri, Türkiye’ nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi ünvanını elde etmiştir. 2015 EFQM 4 Yıldız Yetkinlik Belgesi, 2016 EFQM 5 Yıldız Sertifikası ve Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü, İnovaLİG 2016 ’te İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü Kategorisinde 2’ncilik Ödülü sahibidir.

Daha detaylı bilgi için Toyo Matbaa Mürekkepleri www.toyoink.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Toyo Ink Group Hakkında

1896 yılında kurulan Toyo Ink Group, dünya genelinde 10 binden fazla çalışanıyla 24 ülkede yaklaşık 80 şirketle faaliyet gösteriyor. Farklı coğrafyalarda değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün geliştirme, üretim, satış, teknik destek ve diğer operasyonlar ile birlikte çalışıyor. Toyo Ink Group; Türkiye, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika’yı kapsayan yaklaşık 52 üretim üssü ile satış faaliyetlerini genişletmeyi sürdürüyor.

Daha detaylı bilgi için schd.toyoinkgroup.com/en/
DİĞER HABERLER